Měsíční archív: Listopad 2012

V dnešní době, kdy se vše zdražuje, není vůbec levnou záležitostí si postavit nebo zekonstruovat dům či byt. Kromě toho, že roste cena stavebního materiálu, vybavení do domácnosti, tak samozřejmě i řemeslníci si za každý svůj úkon nechají patřičně zaplatit.

Proto mají velkou výhodu ti, kteří si dokáží alespoň něco sami udělat a nemusí za to nikomu nic platit. Například položit takovou plovoucí podlahu, to není zas až tak těžké a tak šikovnější jedinci to zvládnou sami.

Navíc pokud máte již vyrovnanou a připravenou plochu, tak pak to skutečně není nic tak těžkého. Funguje to totiž trošku jako skládačka, kdy jednotlivé díly do sebe zapadají a pak vytvoří onen očekávaný výsledek. Kromě snadného položení mají plovoucí podlahy i mnoho dalších výhod. Jsou vlemi odolné, pružné, dobře izolují, nepohlcují prach a tak dále.

K tomu všemu je ještě i jejich cena, například proti dřevěným podlahám přijatelná. A pokud člověk narazí v obchodě ještě na slevu, tak může tuto podlahu koupit skutečně levně, což určitě každé z nás vždy potěší, jelikož každá ušetřená koruna se počítá.

 

 

Vložil Plovoucí podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Podlaha je vlastně základem naší domácnosti. Pokud si nově vybavujeme byt či dům, tak bychom při výběru podlahové krytiny měli myslet na to, jaký nábytek si budeme chtít pořídit a do jakých tónů vše sladit, jelikož by to vše mělo jít ruku v ruce. To samé platí, pokud již vybavení máme, ale pouze rekonstruujeme podlahu.

Je nutné si přinést vzorky podlahy domů a tam vybrat podle toho, jak vlekou máme místnost, kolik tam jde světla, jaký máme nábytek a tak dále. Mnoho lidí dává přednost přírodním materiálům a tak si přeje podlahy ze dřeva.

Avšak musíme si uvědmot, že všechno dřevněné je vždy o něco dražší. Pokud na pravé dřevo nejsou finance, tak je výbornou alternativou podlaha plovoucí. Tyto podlahy jsou levnější a navíc jsou tak propracované, že na první pohled není možné poznat, že se nejedná o pravé dřevo. Můžete si tedy přesně vybrat, v jaké přesně imitaci dřeva je chcete.

Toužíte-li po dubu, pak si můžete koupit plovoucí podlahu v imitaci dubu. Kromě toho, že tyto podlahy skvěle vypadají, tak jsou také velmi kvalitní a zároveň snadné na údržbu.

 

Vložil Plovoucí podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Každý z nás chce mít svůj domov co nejhezčí, to je naprosto přirozené. Chceme totiž, aby se nám tam dobře žilo, aby tam bylo útulno, zkrátka abychom to mohli nazývat pravým domovem. O tom, jak tento náš domov bude vypadat nebo vypadá pak rozhodujeme my sami a každý máme jiný vkus, takže si zařizujeme svoji domácnost podle něj.

Samozřejmě, že je někdy nutné udělat kompromis, například s partnerem, avšak vždy musíme najít variantu, která se bude líbit oběma stranám. Kromě nábytku tvoří náš domov však i základy. To znamená třeba u podlahy.

Také ty je nutné sladit se zbytkem vybavení. Nebo přesněji – zbytek vybavení sladit s podlahou. Mnoho lidí pak preferuje teplejší typy podlah, což znamená dřevo nebo podlahy plovoucí, které jsou méně náročné a také levnější. Tyto podlahy jsou ale tak propracované, že na první pohled člověk nepozná, že se jedná o podlahu plovoucí a ne skutečně dřevěnou. S touou podlahou pak můžeme obložit také schody, abychom měli pěkně všechno sladěno do jednoho materiálu a barvy.

 

 

 

Vložil Plovoucí podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Na první pohled se může zdát, že podlaha ve srovnání třeba se sedací soupravou nebo kuchyňskou linkou je méně podtatnou designovou záležitostí, na druhou stranu ale bez podlahy nemáte na čem stavět. Podlaha je přece základ a od ní se pak dále vše odvíjí.

Při výběru podlahy bychom tedy měli myslet na to, že pak podle ní budeme muset sladit veškeré zařízení onoho pokoje. Takže to vlastně vůbec není vedlejší položka, ale položka základní. Velmi oblíbené a vyhledávané  jsou v posledních letech vinylové podlahy. Důvod je jasný – tyto podlahy jsou na jednu stranu velmi praktické a na druhou stranu velmi trendy. Existuje totiž obrovské množství designových provedení, některé z nich není možné podle okna rozpoznat od pravého dřeva.

K tomu jsou vlemi snadné na údržbu, velmi odolné, pružné a také se poměrně snadno pokládají, což znamená, že pokud je člověk trošku zdatnější nebo má alespoň takové známé, tak si zvládne tuto podlahu klidně i položit sám. Funguje to totiž trošku na principu skládačky, kdy jednotlivé části do sebe pěkně zapadnou a vytvoří dokonalý celek.

 

 

Vložil Vinylové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Stavba nebo rekonstrukce domu či bytu je vždy velmi nákladnou záležitostí. Výhodu však mají určitě ti, kteří jsou schopni si udělat něco sami a ušetřit tak peníze, které by museli dát jiným za práci.

Samozřejmě, že pokud nejsme zedník a dalších několik profesí dohromady, tak se bez nějaké té pomoci neobejdeme, ale na druhou stranu alespoň něco si můžeme udělat sami. Například takové položení podlahy.

Na první pohled to může znít děsivě, na druhou stranu to však není tak těžké a to zejména u vinylové podlahy. Pokud áme hotový základ, který je vyrovnaný, pak stačí podlahu pouze přilepit. K dostání jsou dnes na trhu už i samolepící podlahy, ty jsou však dražší.

Takže pokud chcete ušetřit, tak sáhněte po klasické vinylové podlaze k jejímuž nalepení potřebujete lepidlo.

Důležité je však se poradit v prodejně s odborníky, jaké lepidlo použít  a jak s ním pracovat, jelikož každé může být trošku jiné a přece jen nelepíte obrázek do školy, ale podlahu, která vám bude sloužit roky. Je tedy dobré se poradit předem i o samotném lepení, abyste měli jistotu, že něco neuděláte špatně.

 

 

 

Vložil Vinylové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Snad každý z nás to chce mít u sebe doma pěkné, aby se tam cítil dobře. Každý máme samozřejmě jiný vkus a podle toho si vybíráme také zařízení do našich domácností. Ženy většinou myslí prvně na sedací soupravy, kuchyňské linky, koberečky a podobně. To je však až konečná fáze, pokud stavíme nový domek nebo rekonstruujeme starý.

Musíme začít od základů a mezi ně patří rozhodně i podlahy. Podlahy vybíráme ve většině případů podle toho, jak chceme mít naši domácnost sladěnou a také podle jednotlivých místností. Pokud se jedná o koupelnu či toaletu, tak velké procento lidí sahá automaticky po dlaže.

Ta je tam totiž nejpraktičtějčí. Pokud se ale jedná o společné prostory, jako je kuchyň, obývací pokoj, chodba a jiné, tak chceme podlahu příjemnější a také teplejší, jelikož dlažba je přece jen chladná. Velmi praktické jsou podlahy vinylové. Kromě toho, že je možné zakoupit tyto podlahy samolepící a můžete si je tedy při troše šikovnosti nalepit sami, tak jsou vytvořeny v obrovském množství nejrůznějších designů, takže si vybrat může skutečně každý.

Velmi důležitá je pak i jejich praktická stránka, jelikož tyto podlahy jsou velmi odolné, dobže izolují, jsou pružné a také snadné na údržbu.

 

 

Vložil Vinylové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Když si zařizujeme byt, tak samozřejmě v první řadě se díváme na to, co se nám líbí. Každý máme totiž určitý vkus a určitou představu o tom, jak by naše domácnost měla vypadat. Je však nutné, abychom se dívali vždy nejen na vzhled dané věci, ale také na její praktičnost.

Například u podlahy je dobré se zeptat předem vždy i na to, jaká je její údržba. Pokud chceme snadnou údržbu, pak je dobré sáhnout po vinylové podlaze. To je totiž jedním z mnoha jejích plus. Tuto podlahu totiž nemusíme nijak speciálně udržovat. Stačí ji běžně vysát, vytřít mopem nebo vlhkou hadrou, nic speciálního. Čas od času můžeme přidat do vody trošku saponátu na podporu lesku podlahy a tím to asi končí.

Navíc je tato podlaha poměrně dosti odolná, takže se nemusíme bát, že když nám omylem spadnou na podlahu klíče, tak nám tam hned zůstane velká stopa.Stejně tak je odolná i proti vlhkosti a mokru. Samozřejmě, že ale nevydrží, když na ní bude pět hodin ležet voda, to se podlaha nespíše zkroutí. Proti běžným vlivům je však skutečně nadprůměrně odolná a vlemi praktická.

 

 

 

 

Vložil Vinylové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Pokud máte rádi přírodní materiály a nechcete ve své domácnosti přílič umělých prvků a materiálů, ale například na dřevěnou podlahu nemáte dostatek financí, tak nemusíte vůbec zoufat. Druhou alternativou jsou totiž korkové podlahy. Tyjsou také naprosto přírodní a ekologické.

Kromě toho jsou tyto podlahy výbornými izolanty. Což znamená, že vám krásně drží doma teplo a šetří pak i penízky za energie, a také to, že váš byt pěkně odhluční. Nemusíte se tedy bát, že by se sousedi pod vámi zlobili, když vaše děti budou doma skákat.

Obrovskou výhodou je i její pružnost, díky čemuž je podlaha velmi příjemná a opět ideální pro rodiny s dětmi, jelikož si na ní děti klidně mohou hrát. Kromě toho je také hypoalergenní a antibakteriální, což znamená, že nepohlcuje rpach, ale ani jej nepřitahuje.

To je zase určitě velmi vůhodné pro alergiky i rodiny s dětmi. Velkou výhodou je i její odolnost a dlouhá životnost. V neposlední řadě pak i snadná údržba, kterou zajisté ženy ocení.

Stačí totiž použít pouze mop nebo vlhkou hadru a podlaha je opět čistá.

 

 

 

 

Vložil Korkové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

O korkové podlaze nejspíše většina z nás už někdy slyšela, někteří ji mají doma a ti co ne, tak nejspíše o ní ani moc neví. Korková podlaha není mezi lidmi až tak populární a tedy rozšířená jako například plovoucí podlaha, dlažba nebo dřevěná podlaha.

Přesto však má někok velkých výhod, které by se mohli někomu zalíbit a přesvědčit ho, že zrovna tato podlaha je pro něj tou správnou volbou. Velkou výhodou této podlahy je její skvělá izolace. To asi všichni víme v souvisloti s vínem, kde se také používají korkové špunty. Korková podlaha tedy krásně drží teplo a šetří vám tak peníze za energii.

Další její významnou vlastností je pružnost a nepropustnost a odolnost. Tato podlaha je také antistatická a hypoalergenní, což znamená, že podlaha nepřitahuje a nevsakuje prach, díky čemuž není ani náročná na údržbu. Stačí ji tedy pouze vytřít vlhkých hadrem, přejet mopem nebo vysavačem a máte hotovo. Díky tomu všemu je velmi univerzální a vhodná do všech místností v bytě, ale i kanceláří, škol a tak dále,

 

 

Vložil Korkové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Podlaha je neodmyslitelnou součástí našich domácností a ačkoliv ji nevnímáme tak jako třeba kuchyňkou linku nebo sedací soupravu, je velmidůležitá. Proto, pokud se rozhodneme pro novou podlahu, tak je dobré zvážit více faktorů.

Samozřejmě, že pro mnoho lidí je na první místě cena, nejprve si tedy stanoví nějaký finannční limit, ve kterém se chtějí pohybovat a pak podle toho vybírají. Důležité však je i to, jak naše domácnost vypadaá a jaká podlaha by se  nám tam hodila. Pak určitě i kvalita a pro mnoho lidí je podstatné i to, zda je podlaha chladná nebo ne.

Nikdo totiž nemá rád chodit po studené zemi. Pokud si vybereme chladnější typ podlahy, tak bychom měli sáhnout po podlahovém topení, které nám ji pěkně vyhřeje a nebude nám tedy od země chladno.To se používá asi nejčastěji u dlažby, jelikož ta je sama o sobě velmi chladná. Zatímco třeba u dřeva a plovoucích podlah to není až tak nutné. To samé platí třeba i u korkové podlahy, i když ta není v posledních letech až tak populární a málokdo po ní sáhne.

 

 

Vložil Podlahové lišty | Štítek , , | Zanechat komentář