Měsíční archív: Prosinec 2012

Podlahy PVC

Při výběru nové podlahy je nutno předem zvážit několik zásadních faktorů. Zaprvé kam bude podlaha položena, tedy do jaké místnosti – zda do ložnice, obývací pokoje, dětského pokoje, do kanceláře, do školní třídy, do fitness centra a tak dále. To je určitě první a nejzásadnější otázka.

Velkou roli pak hraje také typ místnosti, její velikost, množství světla v pokoji a tak dále. Důležité je myslet také na další vybavení, aby vše bylo pěkně sladěno a nevznikl z toho všeho neidentifikovatelný guláš. Asi za nejutrálnější podlahu se dá považovat podlaha z pvc.

Dlažba přece není jen vhodná do všech místností, jelikož je chladná, dřevo je zase náročné na údržbu a málo odolné, takže asi nejlíp nám vychází právě pvc podlahy. Ty jsou totiž skutečně velmi praktické a univerzální. Za jejich velké pozitiva lze bezpochyby považovat vysokou odolnost, nepohlcují prach, díky čemuž je možné je považovat za hygienicky příznivé, nejsou vůbec náročné na údržbu, jelikož je stačí buď vysát nebo vytřít mopem. 

Dále mají skvělé izolační a tepelné vlastnosti, což určitě ocení i rodiny s dětmi a tak dále. Kromě všeho toho, co bylo právě vyjmenovány jsou tyto podlahy k dostání také ve velmi pěkných a variabilních provedeních, díky čemuž si může vybrat každý a je možné tyto podlahy použít do různých místností.

Pokud tedy váháte a nevíte, zkuste se informovat i na tento druh podlah a možná se stane vašim vítězem.

 

 

 

 

 

 

Vložil Podlahy z pvc | Štítek , , | Zanechat komentář

Mnozí z nás až v té chvíli, kdy doma něco rekonstruují nebo úplně staví nový dům, zjistí, co vlastně všechno je možné v dnešní době koupit a sehnat, co všechno existuje. Pokud to totiž člověk nepotřebuje, tak se o to většinou nijak extra nezajímá, jelikož na to nemá ani čas a ani to až tak moc nepotřebuje.

Například málokdo z nás sleduje, co je nového na trhu s podlahovými krytinami. Když pak mění svoji stávající podlahu nebo dělá úplně noou, tak je potřeba se trošku dopředu informovat. Nemůžete dojít do obchodu s tím, že si tam během pěti minut něco vyberete a je to.

Je potřeba si uvědomit, zda chcete podlahu dřevěnou, korkovou, dlažbu nebo třeba podlhu vinylovou. Ta je mimochodem v posledních letech asi nejoblíbenější a nejpoužívanější. Má totiž hned několik zásadních výhod – je skvělým izolantem, je velmi odolná a pružná zároveň, oproti dlažbě je mnohem teplejší, její údržba je velmi snadná a tak dále.

Mimo tyto praktické záležitosti je pak podstatná také designová stránka, která je také najedničku s hvězdičkou, jelikož existuje obrovské množství různých provedení.Mnoho z nich není možné na první pohled rzeznat od pravého dřeva. Cena je pak individuální od jednotlivého typu, avšak celkově je možné říci, že se tyto pohlady dají sehnat za rozumné ceny.

 

 

 

Vložil Podlahy z pvc | Štítek , , | Zanechat komentář

Výběr nové podlahy může na první pohled vypadat jako velmi snadná věc. Prostě zajdeme do nějakého obchodu, který se na to specializuje, ukáží nám jejich vzorníky, my si vybere podlahu, která se nám nejvíce líbí a můžeme jít domů čekat na její doručení a položení.

Takhle by to však vypadat nemělo, tedy v případě, zda vás alespoň trošku zajímá, co si kupujete a požadujete určitou kvalitu. V dnešní době totiž existuje na trhu obrovské množství různých druhů podlah a každá z nich se liší nějakými vlastnostmi.

Obecně lze však říc, že mezi velmi oblíbené a prodávané podlahy patří podlahy laminátové. U nich je totiž možné najít ihned několik podstatných vlastností, které nas přesvědčí o tom, že právě tato podlaha je ta pravá pro nás. Laminátové podlahy jsou totiž velmi praktické. Jsou odolné, skvěle izolují, jsou pružné, nevsakují prach, jejich údržba je velmi snadná a také jejich cena je poměrně příjemná.Kromě těchto praktických vlastností je pak tady ještě jedna důležitá položka a tím je design.

Laminátové podlahy totiž existují v obrovském nožství provedení a mnoho z nich není možné rozeznat od pravé dřevěné podlahy. Kromě toto jsou také poměrně teplé, takže se nemusíte bát, že by se vaše děti při hraní na podlaze nachladly.

 

 

 

Vložil Laminátové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Všichni se snažíme zařídit si nás domov podle našich představ a vkusu. Každý jej máme samozřejmě jiný a každému se líbí něco jiného, avšak záměr je společný – cítit se doma jako doma. K tomu, aby to tak bylo je potřeba mnoho zásadních věcí i detailů.

Někdo má raději teplné materiály a barvy, jelikož mu tak přijde jeho domov útulnější, jiní zase preferují moderní záležitosti, které jsou designově dokonalé. V obouch případech však musíme začít s zařizováním pěkně od podlahy a to doslova. Ten, kdo chce svj domov teplý a útulný by měl rozhodně sáhnout po dřevěných podlahách.

To však neznamená, že musí kupovat ihned pravou dřevěnou podlahu, jelikož ta je přece jen trošku dražší a také její údržba je náročnější. Takže může s klidným srdcem sáhnout po laminátové podlaze, kde ve většině případů na první pohled ani nepoznáte, že se nejedná o pravé dřevo.Mezi nejprodávanější a nejoblíbenější laminátové podlahy patří podlahy Egger.

Ty splňují všechny nejpřísnější normy Evropské unie, které jsou na podlahy kladeny, a díky tomu tak vznikají skutečně vysoce kvalitní laminátové podlahy, které mají velký počet výhod a plusových bodů.

 

 

 

Vložil Laminátové podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář

Výběr podlahy může na první pohled vypadat celkem snadno. Přijdete do obchodu, kouknete na pár vzorů a je to, vždyť ty podlahy jsou si stejně všechny podobné. Tak to už dávno rozhodně neplatí. V dnenší době je na trhu tolik různách podlah, že člověk ani nestihne všechny informace o nich pobrat.

Stále vznikají nové materiály, které vylepšují podlahy, dodávají jim další plusové vlastnosti, životnost, odolnost, izolaci a tak dále. Navíc i když nemáte peníze na to, abyste si mohli pořídit pravou dřevěnou podlahu, ta můžete sáhnout po podlaze plouvoucí, která je mnohem praktičnější, také levnější a na první pohled ji nerozeznáte od dřeva.

Samozřejmě, že když tyto podlahy vznikaly, tak ještě nebyly až tak propracované, dnes však není problém najít tyto podlahy s dřevěnou dýhou, díky čemuž jsou naprosto tožoné s dřevem. Je možné se sehnat ve všem dvřevěném provedení, v nejrůznějších odstínech, barevnách provedeních, délkách, šířkách a tak dále. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že byste si nevybrali, jelikož to je skutečně nemožné. A pokud vám záleží také na té praktické stránce, pak jsou tyto podlahy také jasnou volbou.

 

 

 

 

 

Vložil Plovoucí podlahy | Štítek , , | Zanechat komentář