Lišty k plovoucím podlahám

Plovoucí podlahy, ty jsou mezi lidmi velmi populární a spousta lidí je má ve svých domácnoctech. Ještě si pamatuji dobu, kdy se u nás začalo o těchto podlahách mluvit. Spousta lidí netušila, co to vůbec je, někteří dokonce komolili název a říkali tomu plovací podlahy.

Někdo si dokonce představoval, že to je nějak spojené s vodou. V dnešní době však již plovoucí podlahy všichni moc dobře známe a víme, o co se jedná. Je to vlastně podlaha, která napodobuje dřevo.

Ty první vzorky samozřejmě ještě nebyly tak kvalitní, avšak nyní je někdy skutečně až nemožné na první pohled rozeznat, zda se jedná o plovoucí podlahu nebo podlahu z pravého dřeva. Výhodou oproti dřevěné podlaze je samozřejmě cena, která je mnohem nižší. Pak také odolnost, jelikož tyto podlahy jsou skutečně velmi odolné proti vnějším vlivům, proti poškrábání a podobně. Také jejich instalace je velmi snadná a zdatnější jedinci si ji mohou položit i sami.

K této podlaze samozřejmě patří i lišty, kterými obkládáme kraje zdi, aby podlaha byla pěkně ukončená. Ty by měli být ve stejné barvě, aby vše pěkně ladilo.

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.